sulfametizoli kõrvaltoime 07.07.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Töötan palju arvuti taga. Silmad olid põletikulised ja valutasid. Tilgutasin silma sulfametizoli, kusjuures tegin läbi terve ravikuuri. Selle käigus hakkasid silmad veelgi rohkem valutama ning lõpuks tundus nagu oleks liivaterad silmas.
Tundus, et sulfametizol kuivatas silmi. Samas on mul alates lapsepõlvest nina limaskestad kuivad ning ilmselt olemas ka kuiva silma sündroom. Infolehel on küll märgitud, et sulfametizolil on vastunäidustused ja kõrvaltoime, kuid konkreetselt pole midagi kirjas. Palun teavet sulfametisooli vastunäidustuste kohta.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kõrvaltoimena mainitakse ainult ülitundlikkust.
Kasutusjuhendis on aga kirjas:
Ärge kasutage Sulfametizol Nycomed 4% silmatilku:
- kui te olete ülitundlik (allergiline) sulfametisooli või silmatilkade mõne koostisosa suhtes.
Eriline ettevaatus on vajalik ravimiga Sulfametizol Nycomed 4%:
- kui põletikunähud paari päevaga ei taandu, pöörduge silmaarsti poole.
Kontaktläätsede kasutajad ei tohi seda ravimit ilma arsti ettekirjutuseta kasutada.

Kasutasite vale ravimit minu arust. Oleks tulnud kasutada Visinet.
VISINE silmatilgad on näidustatud silmapunetuse ja konjuktiivi turse vähendamiseks. VISINE silmatilku kasutatakse ka niisuguste silmavaevuste korral nagu kipitustunne, ärritus või pisaratevool tingituna suitsust, tolmust, klooriveest, eredast valgusest (päikesepeegeldus, ultraviolettvalgus, televisioon), tuulest, kosmeetikast ja kontaktläätsedest. VISINE silmatilgad leevendavad ka allergilist silmapõletikku, mis võib tekkida heinapalaviku korral või ülitundlikkusel õietolmu suhtes.
edasi lugege:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=5196

Kalle Kurvits