visine 28.06.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kas Visine silmatilgad on ohutud? Kas pikaajaline tarvitamine v6ib kaasa tuua mingeid tagajärgi?

K.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

No kas poleks Teil lihtsam seda kasutusjuhendit, mis on kaasas, ise lugeda, saaksite info kiiremini ehk?
Aga palun, juhendis on read:
" .. VÕIMALIKUD KÕRVALTOIMED
Visine, nii nagu teisedki ravimid, võib põhjustada kõrvaltoimeid.
Visine ülemäärane kasutamine (liiga pika aja vältel ja/või liiga palju manustamiskordi päevas) võib süvendada silmapunetust. Peale tilgutamist võib esineda kergekujuline mööduv kipitustunne silmades. Üleannustamise korral (eriti lastel) võivad tekkida süsteemse imendumise tõttu järgmised kõrvaltoimed: unisus, peavalu, pearinglus, iiveldus, treemor, südame rütmihäired, hingamishäired, krambid. Selliste või muude, siinloetlemata nähtude ilmnemisel võtke koheselt ühendust arstiga.
Tähelepanu! Mõnikord võib nägemine pärast Visine silmatilkade kasutamist olla hägune. See on mööduv, kuid võib vähendada teie võimet juhtida sõidukit või töötada mehhanismidega."

Kalle Kurvits