Klacid SR 22.06.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

tere! minu küsimus oleks selline et kas Klacid Sr on ka klamüdioosi vastu (suguhaigusena)? Info lehel on kirjas ainult et ülemiste ja alumiste hingamisteede- kurgu ja nina/kõrvakoobaste- ja naha ja pehmete kudede infektsioonide raviks!
äitäh

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Vastuseks sobib lõik ravimiameti ametlikust infost: (http://www.sam.ee/PIL/Hum/PIL_10175.pdf)

Klacid SR tablette kasutatakse klaritromütsiinile tundlike mikroorganismide poolt põhjustatud infektsioonide raviks: neelu- ja mandlipõletik, kõrvapõletik (välja arvatud alla 4-aastased lapsed), nina kõrvalurgete põletik, kopsutoru- ja kopsupõletik, naha- ja pehmete kudede infektsioon, erütrasm (pindmine nahapõletik peamiselt liigeste painutuskülgedel), legionelloos (teatud raske kopsupõletik), klamüdioos (klamüüdiabakteri tekitatud haigus), mükobakterioos (mükobakteri tekitatud haigus), läkaköha, difteeria, kampülobakterioos (kampülobakteri tekitatud haigus), Helicobacter pylori
infektsiooniga seotud mao- ja kaksteistsõrmiksoolehaavand.

Kalle Kurvits