nicorette plaastrid imetamise ajal 11.06.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Ma olen noor ema ja ma ei suuda kuidagi ilma suitsetamata olla, olen proovinud mitu korda maha jätta kuid ei õnnestu. Kõige rohkem olen suutnud kaks nädalat ja siis on ka selline tunne, et nüüd vajan psühholoogi, pole vastu pidanud ja uuesti suitsetama hakanud. Nicorette infolehel on kirjutatud et ei tohi imetamise ajal kasutada aga miks ei tohi pole öeldud. Vastake palun.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ega see ei muuda asja kui põhjust teate.
Põhjus on aga lihtne: nikotiin läheb rinnapiimaga imikule, kes pole küll milleski süüdi. Nikotiini toimed on plaastrite juhendis põhjalikult kirjeldatud.

Kalle Kurvits