ParoxetinHEXAL 23.05.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

Mul oleks seline küsimus: kas ParoxetinHEXAL võib põhjustada kehakaalu tõusu ja kas pärast ravikuuri lõppemist võiks loota, et kehakaal normaliseerub? Alustasin ParoxetinHEXAL võtmist aasta tagasi. Enne ravi alustamist kaalusin 47 kilo (pikkust on 165), järsku võtsin 10 kilo juurde. Tavaliselt pingutasin kõigest jõust, et saada 50 kilo täis, nüüd olen ootamatult juba 55 kilo. Olen lugenud selle ravimi kohta, et see võib põhjustada kehakaalu tõusu, aga kas sellisel juhul võiks see kunagi maha ka minna?

Tervitades

Inga

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

See on tõesti võimalik ja kasutusjuhendis on seda ka mainitud. Samuti on võimalik kehakaalu alanemine peale ravi lõppu, loodame.
Kahjuks ei maini Te oma vanust. 47 kilo oleks teie pikkuse kohta üsna niru kaal kui olete üle 35.

Kalle Kurvits