mees ja antidepressant 08.05.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Palju on kirjutatud ravimite tarvitamisest ja nendega kaasnevatest riskidest raseduse ajal just NAISTE puhul.Kui aga MEES tarvitab ravimeid,ja on soov planeerida last -kas ja millised on ohud tulevase lapse tervisele?
Mure on järgmine...
Soovime abikaasaga last,kuid MEES(29a.) tarvitab antidepressante Remeron(ravi kestab 6kuud) ning vajadusel ka XanaX-it (ärevus-ja paanikahood).Kas need ravimid mõjutavad ka n.ö. sperma kvaliteeti?Kas sel ajal on mõeldav eostada last, või peaks ootama ravikuuri lõpuni?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Küsimus sobiks rohkem dr. Sõritsale, kes vastab siinsamas kliinik.ee-s(lastetus).
Remeroni ja Xanaxi kasutusjuhendid ei kirjelda mõju sperma kavliteedile.
Arvan aga, et tervisehäire, mida ravib Teie mees, on samavõrra tähtis ja parem muidugi kui ravikuur on lõpetatud.

Kalle Kurvits