Kõrvaltoime 03.05.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Mis on diazepeksi kõrvaltoime

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Olenevalt individuaalsest tundlikkusest võivad sageli tekkida väsimus, unisus, iiveldus, segasus, anterograadne amneesia, reaktsioonikiiruse aeglustumine.

Pärast õhtust ravimi kasutamist võivad patsiendil hommikuti tekkida koordinatsiooni- ning reaktsioonihäired. Olemasolev depressioon võib süveneda. Harvem tekivad seedetrakti häired (iiveldus, oksendamine, valu ülakõhus, kõhukinnisus või -lahtisus),ikterus, uriinipeetus, kõrispasmid, valud rinnas, peavalu, vererõhu langus, depressioon, libiido langus, suukuivus, allergilised nahareaktsioonid, hingamise pärssimine. Hingamist pärssiv toime esineb sagedamini hingamisteede obstruktsiooni, ajukahjustuse ja neerupuudulikkuse korral. Seda saab vähendada annuse vähendamisega.

Suurte annuste kestval kasutamisel võivad tekkida kõne-, liigutus-, kõndimis- ja nägemishäired (topeltnägemine). Raskel juhul paradoksaalsed reaktsioonid nagu ägedad ärevusseisundid, hirm, suitsiidi meeleolu, lihasspasmid, uinumis- ja unehäired, hallutsinatsioonid. Selliste reaktsioonide tekkimisel tuleb DIAZEPEX'i ravi lõpetada.

Kestva DIAZEPEX'i ravi järsk lõpetamine võib põhjustada unehäireid, sagenevad unenäod. Hirmu-, pinge-, ärevusseisundid ja sisemine rahutus võivad uuesti tugevamalt esile tulla. Väliseks sümptomaatikaks on värisemine, higistamine kuni füüsiliste reaktsioonideni (krambid, sümptomaatilised psühhoosid).

DIAZEPEX ravi (isegi mõnenädalane tavaliste annuste manustamine) põhjustab ravimsõltuvust


Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

rahustid

Milliseid rahusteid saab apteegist osta ilma retseptita? Milline on nende mõju ja kõrvaltoime? Milliseid looduslikke rahusteid on müügil?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Ilma retseptita saab osta taimseid rahusteid. Taimsed rahustid on kõik looduslikud. Mõju on kergelt rahustav ja kasutatakse kergete rahustitena. Kõrvaltoimeid ei ole enamasti.
Tutvuge ...

Loe edasi

kõrvaltoime

Tere!

Sooviksin teada, kas Colontonicul ja Betabronz kapslitel on mingit kõrvalmõju rasestumisvastastele tablettidele?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Mainimisväärset mõju ei tohiks olla.
Kahjuks ei maini te tablettide nime.

Edu soovides,
Kalle Kurvits

Loe edasi

Diasepaami kõrvaltoime

Kas diasepaami võtmine võib muuta vereproovi tulemust?
Näiteks vähi , kuid ka mõne muu haiguse korral.

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Ravimiinfo sellist kõrvaltoimet ei kirjelda.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits

Loe edasi

pillide toimet nõrgendavad ravimid

Tere!

Tean, et osad ravimid nõrgendavad pillide toimet. Kas sinna alla käivad ka külmetusravimid bagu Tylenol Cold ja köharavimid? Ja Analgin või Ibuprofen?

Ning kas ussidevastasel ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Mida peate silmas pillide all. Kui antibeebipille, siis nimetatud ravimid ei põhjusta loodetavasti nende toime nõrgenemist. Ka kasutusjuhendis peaks olema märge, näiteks ...

Loe edasi

Zoloft

Kas sertraliin võib põhjustada juuste väljalangemist?Kui "jah", siis kas peaks ravimi manustamise lõpetama või kaob see kõrvaltoime aja jooksul?Mida peaks tegema,et vältida edasist juuste väljalangemist?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

TereSellist kõrvaltoimet ei ole kirjeldatud. Pigem põhjustab juuste väljalangemist seisund, mille tõttu teile Zoloft määrati.

Juuste väljalangemine naistel tundub ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: