fortrans 22.04.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere
mul oleks selline küsimus,kui ma kasutan nt fortransi....sis see on nagu klistiiri eest kuigi ma joon seda....tuleb koik nagu tagant kaudu velja ja sool saab puhtaks....aga miks see siis niimoodi veega ei ole.....kas siis need ained mojutavad seda kuidas see koik juhtub....
ja siis tahtsin seda ka küsida et keegi kuskil kirjutas et kui kasutada fortransi voi forlaxi et siis see viib soolest koik kasulikud bakterid ka minema....kas see on tõsi??
aitäh

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Fortransi ja Forlaxi toimeaine on sama, makrogool, vahe on annustes ja kasutuses. Makrogool on kõrgmolekulaarne lineaarne polümeer, vees lahustuv, mis seob vesiniksidemete abil vee molekule. Selle tõttu suureneb soole mass, mis tekitab diarröa.
Toksikolooglised ja farmakoloogilised uuringud on näidanud, et makrogool 4000 on väga ohutu preparaat, kuna ta praktiliselt ei imendu ja ei metaboliseeru soolemikrofloora toimel.
Tänu oma suurele molekulmassile, ei imendu ega metaboliseeru makrogool seedetraktis peaaegu üldse.
FORTRANS on näidustatud soole täielikuks puhastamiseks enne endoskoopilisi või radioloogilisi uuringuid, samuti jämesoole operatsioonide korral täiskasvanutel.
FORLAX'i näidustus on kõhukinnisus.
Palun lugege ise ka kasutusjuhendeid, need on alati kaasas.

Kalle Kurvits