Toidulisand 01.10.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Milliste sümptomite puhul peaks tarvitama kaaliumglükonaati?

Tänan!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ei arva, et ravimeid peaks tarvitama nii, et enne on ravim ja siis otsime haiguse.

Kaaliumglükonaati ei leidnud Eestis müüdavate ravimite koostises. Küll aga on poolakatel kaaliumglükonaat nii siirupina kui ka lahustuvate pulbritena.

Kasutatakse ilmselt sarnaselt teistele kaalimisooladele hüpokaleemia puhul.

Hüpokaleemia on seisund kus mingil põhjusel (ka liigse soolase toidu tarvitamisel) on rikutud naatriumi-kaaliumi tasakaal orgamismis. See tasakaal on ülitähtis südame erutus-juhtesüsteemi töös, samuti närviimpulsside ülekandes kogu organismis.

Väga hea ülevaate erinevate mineraalide, sealhulgas ka kaaliumi osast organismi töös leiate aadressil: http://www.healthilife.ee/raamat/elemendid.html

Kalle Kurvits