kõhukinnisus 20.03.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

tere

mul on tegelikult üks probleem...
Mul on juba mingi 10 kuud olnud kohukinnisus...ise olen 19 aastane tudruk...
ja tegelikult ei saa ma aru,miks ta tuli,pohimotteliselt tuli see peale keskkooli lopetamist kohe.......et väga kummaline....
et ma nagu üritan koiki selliseid kasulikke asju süüa...söön õunu ja kapsast ja igast salateid ja vahest oliiviõli ka,vahepial üritasin isegi toiduoli juua...aa kohukinnisusest ma lahti ei saa.....viimasel ajal on nii vahelduva eduga olnud veljaheites ka verd ja sis mingit imelikku valget lima....et siis ma ehmatasin jubedalt ära...et mis see oli ja mis selle põhjustas....
kas on mingit abi kohukinnisuse vastu...
kkas ma võin süüa linaseemneid iga päev....ma jõin alles ka paakspuu teed,see mojus ja siis oli koik korras,kuid peale seda läks jälle käest era..kui suurte vahedega voib paakspuu teed juua.....
ja kas kohukinnisusse surrakse ära....äkki mul tuleb näiteks sooltevähk voi siis saan ma veremürgituse.....
et mida ma tegema pean....
et ma nagu uritan korraperaselt suua ,kuid mitte midagi nagu ei mõju
ja siis mul on nagu suht tihti gaasid ka...et siis on kõht punnis ja paha on olla...
ootan kirja ja loodan et saate kuidagi aidata
aitäh

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kui kõhuhäda muutub nii häirivaks, et ise jagu ei saa, on parem kurta perearstile, kes suunab vajadusel gastroenteroloogi jutule.
Uskuge mind, abi peab andma spetsialist kui asi on tõsine ja Teil näib see nii olema. Ise katsetades võib asja hullemaks ajada.

Kalle Kurvits