seksuaalhäired 16.03.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
mul on selline mure, et arst kirjutas mulle välja antidepressandi Paroxetin HEXAL'i , lugesin läbi ka infolehel olevad võimalikud kõrvaltoimed ja seal oli kirjas "sugutungi vähenemine" ja see juhtus ka minuga. Nimelt kasutan tablette nädal aega ja selle aja jooksul ei ole isu seksi järele, muidu on mehega suguelu aktiivne. Mees ka muretseb juba, et kas see jääbki kestma.
Oskate ehk midagi soovitada, kuidas uuesti seksiellu pöörduda?
Ise olen 22.a.

Ette tänades

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kõike head korraga ei saa. Kui depressioon alaneb, kaob vajadus ravimi järele ja aktiveerub ka sugutung. Tasapisi harjute ka antidepressandiga (kõrvaltoimete avaldumine väheneb) ja kui mees ikka korralikult muretseb, saate koos asjast üle.

Kalle Kurvits