Mega Dynavites 14.03.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

Ostsin Mega Dynavites'i, kuid seal ei ole kirjas, et sisaldaks mesilasemapiima, kas see on koostisest maha võetud. Toetud antud vastusele http://www.kliinik.ee/index.php?4,7,8105

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ise ma neid asju välja ei mõtle, võimalik, et antud hetkel (3 aastat tagasi) oli koostis teine, tegemist on pelgalt toidulisandiga. Ja need muutuvad sageli, kui toode täna "väsib", on ta uuel hooajal juba "uus", mingi komponent juures ja nimele "Pluss!" juurde lisatud. Järgneb "Super Pluss!" jne.
Ajakiri Tervispluss väidab 27.01.2003 samuti, et mesilasemapiim on sees, lugege:
http://www.tervispluss.ee/index.aw/section=24544

Täna on raviminfo.ee andmeil koostises:
1 kapsel sisaldab vitamiin A 750µg, vitamiin D 2,5µg, vitamiin E 6,7mg; vitamiini C 45mg, vitamiini B1 1mg, vitamiini B2 1,5mg, vitamiini B6 2mg, niatsiin 18mg; foolhape 30 µg; vitamiini B12 2µg, biotiin 0,025mg, pantoteenhape 5mg; raud 10mg; tsink 5mg; jood 50µg, mangaan 0,5mg, vask 0,2mg, seleen 10µg, kroom 5µg, molübdeen 50µg, koliin 15mg, inositool 15mg, DL metioniin 27mg, L-lüsiin 28mg, tsitruseliste bioflavonoidkompleks 14mg, lutserniekstrakt 10mg, vetikapulber 10mg, nisuiduõli 50mg, siberi Zhen-zheni ekstrakt 50mg, kuningakepiõli 36mg, soja letsitiini 50mg, küüslauguõli 200µg.
Ei sisalda teravilja, piimaprodukte, pähkleid, pärmi, kunstlikke lõhna-, värv- ja säilitusaineid.

Kalle Kurvits