Antidepressant raseduse ajal 28.02.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere.

Kuna ei teadnud, et olen rase, ja kasutasin antidepressanti nimega Citalec, siis kuidas see võib mõjuda lootele. Infolehel on kirjas küll, et äärmisel vajadusel tarvitada. Lõpetasin küll kohe tablettide võtmise, ja annus oli 0,5 tbl päevas, aga siiski mure on väga suur. Arst ei oska ka midagi konkreetselt öelda. Jään ootama Teie arvamust .

Aitäh teile ja kõike ilusat.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Rasedusega seotud teema on väga valulik ja keegi ei korja enesele liigset vastutust. Samas ei ole ju Citaleci puhul mingeid ohtlikke toimeid reproduktsioonile siiani leitud. Kuna katkestasite selle kasutamise, ei tahaks miskit hullu karta.

Kalle Kurvits