Vitafon 24.09.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere !

Väga palju reklaamitakse praegu niisugust aparaati nagu Vitafon, mida saab kasutada üsna erinevate haiguste puhul. Palun kas Te ei selgitaks selle toimet.

Olen kuulnud, et mõned tarvitavad teda isegi süvaveeni põletikust tingitud haavandite raviks. Kuidas suhtute Teie sellisesse ravi võimalusse. Kas temaga on võimalik mingil määral kasvatada kinni haavandit, vaigistada valusid. Tundub, et teised vahendid peaaegu ei aita. Või ehk on tegemist suurelt jaolt lihtsalt reklaamiga. Olen kuulnud ka muudest aparaatidest, millega seda ravitakse. Ehk ütleksite nende kohta ka midagi. Kas neil ka kõrvaltoimeid on.

Lugupidamisega

Karl Kasesalu

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

See on kodus kasutatav füsioteraapiaaparaat, millel on reklaami järgi üsna lai toimeväli. Vitafon soodustab vibroakustilise massaazhi abil kudede verevarustust ja parandab vereringet. Vitafoni on müüdud juba aastaid, siiani oleme kuulnud palju kiitvaid hinnanguid, abi on saadud eriti radikuliidi, liigesevalude ja põletikkude korral. Aparaadiga on kaasas eestikeelne kasutamisjuhend. See on aga nii mahukas, et selle ümberkirjutamine siin on võimatu. Imetegija see aparaat muidugi ei ole, üks saab abi rohkem, teine vähem, konkereetset tagasisidet on vähe, kiidab rohkem ajalehereklaam...

Kindlasti ei ole otsarbekas jätta tõsisema hädaga ennast ainult Vitafoni hoolde, pöörduge esmalt ikka arsti poole.

Vitafoni toodetakse Venemaal.

Kalle Kurvits