oxazepam 17.02.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

tere!küsimus selline:tarvitan Oxazepam Alpharma tablette ja tahan teada,kas sünnipäeval väikest napsu võin endale lubada?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

On mitut sorti ravimitarbijaid. Ühed loevad kasutusjuhendid rida-realt läbi ja mõtlevad endale külge iga mainitud kõrvaltoime (mida muidu esineb sagedusel 1 miljoni kohta), mõned jälle viskavad kohe karbi avamisel kasutusjuhendi minema, ega tule selle pealegi, et see tekst on neile lugemiseks.
Igal juhul lugege siis see läbi ja Te leiate vastuse.
Lühidalt: alkohol tugevdab rahusti toimet ja rahusti omakorda alkoholi toimet. Igal juhul peab olema ettevaatlik ja pidama piiri. Kui on ette aimata, et "alkohol võtab piirid maha", nagu enamasti juhtub, ja tuleb rohkem võtmist, on parem sel korral tablett vahele jätta. Ja kas see sünnipäev nii ärevusttekitav-hirmutav sündmus ongi, et peab rahusteid tarvitama?

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Sobril

Kas meil Eestis on selline preparaat (Sobril voi Oxascand), kui palju maksab ja kes võib välja kirjutada?

Aitäh

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

See on oksasepaam.
Meil müügil Oxazepam tbl 10mg N28, hind 42.60.
Välja kirjutab arst.

Kalle Kurvits

Loe edasi

ema

Tere!
Leidsin oma tytre sahlist valged väiksed ümmargused tabletid kirjaga cox ja teisel pool ox(või xo).Äkki oskate öelda mis rohtudega tegu?Kahtlustan,et need on mingid rahustid või unerohud.Tytar ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Raske öelda, kuid arvan, et tegemist on mõne Cox Pharmaceuticals tootega, mida oli mõned ajad tagasi palju. Nüüdseks on nende kaubamärk Alpharma ja pole enam Coxi tooteid võimalik võrrelda.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: