DIANE 35 16.02.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere. Olen kasutanud DIANE-35 neli aastat, kuid nüüd selgus, et tegemist on tugevatoimelise vahendiga, mida ei tohiks üle poole aasta kasutada. Kui suur on tõenäosus, et olen viljatu ja kas seda saab kontrollida? Kuidas suhtuda arsti kes on DIANE-35 mulle nii pikalt välja kirjutanud?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tõepoolest huvitav, kust selline info pärineb, et Dianet ei tohi üle poole aasta kasutada? Kasutusjuhendit ikka loete või? Sealt võib leida ridu:

Annustamine. Diane-35 tuleb võtta regulaarselt, kui soovitakse saavutada terapeutilist efekti ja soovitud rasestumisvastast usaldatavust.

Kasutamise kestus. Ravi kestus sõltub kliinilise pildi raskusest; tavaliselt kestab ravi mitu kuud.
Diane-35 tuleks võtta vähemalt 3...4 tsüklit pärast sümptomite taandumist. Kui mõne nädala või kuu jooksul pärast ravi lõpetamist sümptomid taastuvad, peaks ravi Diane-35'ga kordama.

Meditsiiniline kontroll/konsultatsioon. Enne Diane-35'ga ravi alustamist või ravi taastamist (vastavalt vt Vastunäidustused ja Hoiatused) tuleb naiselt võtta täielik meditsiiniline anamnees ning teostada meditsiiniline läbivaatus. Läbivaatust tuleb teostada ka ravi ajal, vähemalt 1 kord aastas...
/siit võib järeldada, et ravi võib olla ka aastaid/

Ravimi mõju all te mõistagi ei rasestu, see on ka üks eesmärke. Ravi lõppemisel viljakus taastub hiljemalt 2-3 jooksul (tavaliselt juba järmisel kuul).

Diane määratakse paljudele kui kontratseptiiv, mida kasutatakse aastaid. Lihtsalt sel juhul on naise hormonaalne tasakaal selline, et Diane on sobiv. Ei ole õige mõista seda protsessi sel juhul kui lühiajalist ravi tugevatoimelise ravimiga. Tõsi, Diane koostises olev antiandrogeen tsüproteroon (2mg tabletis) on palju suuremates annustes (50mg) kasutav mitmete tõsiste haiguste raviks, ka meestel. Ravimi puhul on ikka nii, et sõltuvalt annusest on toime.

Ja küsige ikka arsti käest ka nõu, mitte ärge lugege kellegi kommentaare netist (vabandust, aga tundub, et see 6 kuu ja viljatuse jutt pärineb sarnasest allikast)

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

akne?

Tere! olen kohe 22 aastaseks saav noor tütarlaps. Siiani vaevlen akneprobleemi käes. Käin regulaarselt nahaarsti juures ja saan sealt ka abi. Siiani tarvitasin lisaks nahaarsti soovitatud ravimitele ka ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Diane toime saadakse antiandrogeeni kombineerimisel östrogeeniga ja sarnase koostisega on meil saadaolevatest ravimitest veel ainult Climen, mis aga on mõeldud klimakteeriliste ...

Loe edasi

diane 35

Tere!

Ma tahaksin teada, mis on diane 35 kõrvalmõjud? Olen kasutanud seda 4 päeva, aga mul on tugev kõhuvalu. Tahaksin teada, kas see võib olla tingitud eeltoodud ravimist?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Diane kogu info leiate aadressil:

http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=yes&kaup=9324Kõhuvalule seal viidet ei leidnud, ...

Loe edasi

diane 35

Tere.

Küsimus oleks järgmine, kas ravimit diane 35 on võimalik osta ka Rootsist?

Või on tal erinev nimetus erinevates maades.

Ette tänades.

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Jah, Diane on sama nime all Rootsis ka. Pakend 63 tabl (3x21) maksab 179 SEK.

Kindlasti retseptiga ja karta on, et retsept peab olema Rootsi arstilt.

Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: