paroxetin hexal 11.02.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kui kaua tohib võtta paroxetin hexalit, et sõltuvust ei tekiks? Olen võtnud juba poolteist aastat, kas ei ole liiga pikk aeg?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ravi kestus:
Sümptomitest vabanemises veendumiseks tuleb patsiente ravida piisavalt pikka aega. Depressiooni korral võib selle perioodi pikkus olla mitu kuud ning obsessiiv-kompulsiivse ja paanikahäire korral isegi pikem. Ravi peab jätkuma vähemalt 3 kuud (tavaliselt 6 kuud) pärast kliinilist vastust.
Sõltuvuse teket ei ole tähendatud kuid võõrutusnähte on kirjeldatud: Sümptomiteks võivad olla peapööritus, sensoorsed häired (nt paresteesia), unehäired, peavalu, iiveldus, ärevus ja higistamine. Vältige ravi järsku lõpetamist.
Konkreetsed otsused teeb arst kes lähtub teie seisundist.

Kalle Kurvits