Rosuvastatinumi asemel 07.02.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere.
Perearst kirjutas mu pensionärist isale Rosuvastatinumi tabletid, 28 tableti hind 500.-. Kuna pensionärile on ka 50% soodustusega need tabletid liiga kallid osta ja need pole ainukesed rohud, mida tal on vaja võtta, siis huvitaks, kas sama toimeainega on ka mõni odavamas hinnaklassis rohi olemas?
Ette tänades.
Anne

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Seda toimeainet on registreeritud ainult Crestori nime all. Ravim on üsna uus ja patendiga kaitstud. Selline olukord võib kesta mõned aastad, enne kui patent lõpeb ja koopiad tekivad.

Hind 500.- on kahtlane. Kui praegu tellida hulgimüüjalt, siis tuleb enamkasutatud vormi Crestor 10mg N28 hinnaks 426.30. See on muudetud tootja poolt hiljuti, enamikes apteekides on veel vana hinnaga 203.10. Crestor 20mg N28 hind on 824.40.

Seni tuleb tarvitada mõnda teist kolesteroolialandajat kui Crestori hind on mittesobiv.

Kalle Kurvits