Rosuvastatinumi asemel 07.02.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere.
Perearst kirjutas mu pensionärist isale Rosuvastatinumi tabletid, 28 tableti hind 500.-. Kuna pensionärile on ka 50% soodustusega need tabletid liiga kallid osta ja need pole ainukesed rohud, mida tal on vaja võtta, siis huvitaks, kas sama toimeainega on ka mõni odavamas hinnaklassis rohi olemas?
Ette tänades.
Anne

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Seda toimeainet on registreeritud ainult Crestori nime all. Ravim on üsna uus ja patendiga kaitstud. Selline olukord võib kesta mõned aastad, enne kui patent lõpeb ja koopiad tekivad.

Hind 500.- on kahtlane. Kui praegu tellida hulgimüüjalt, siis tuleb enamkasutatud vormi Crestor 10mg N28 hinnaks 426.30. See on muudetud tootja poolt hiljuti, enamikes apteekides on veel vana hinnaga 203.10. Crestor 20mg N28 hind on 824.40.

Seni tuleb tarvitada mõnda teist kolesteroolialandajat kui Crestori hind on mittesobiv.

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Prozaci asemel

Hiljuti just kusagilt lugesin, et Prozac on meil apteegist kadunud ja selle asemel on samalaadne, ent tunduvalt odavam ravim ilmunud. Oskate äkki öelda, millise ravimiga on tegu ja ilma soodustuseta kui ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Praegu on neid isegi 3: Nycoflox, Flux ja Framex. Kõigil täpselt sama toimeaine mis Prozacil.
Hinnad on odavad, täpselt leiate www.raviminfo.ee kaudu.

Kalle Kurvits
Loe edasi

Aspiriin

Olen 74 a. meeS, ilmnes et ma ei kannata aspiriini, mis põhjustab mul angioneurootilist ödeemi (oedema Quinke). Aspiriini sai kasutatud kui tromboosivastast ravimit. Mida kasutada aspiriini asemel?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Aspiriinile kui tromboosivastasele ainele käsimüügis asendajat ei ole.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits

Loe edasi

Kehakaal

Olen teismeline tüdruk.Lugesin kusagilt,et rahustavad teed vähendavad kehakaalu.Tahaksin teada,et kas neid võiks juua lühema aja (umbes kuu)jooksul umbes 2-3 kg alla võtmiseks?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Jah, muidugi, kui sööte liigselt närvide rahustamiseks, siis on kerge rahustav tee otstarbekas selle asemel.Kalle Kurvits

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: