valuvaigistid 03.02.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

tere.

millist tõhusat valuvaigistit soovitaksite põletushaavadega patsiendile (plahvatuse tagajärjel leegipõletus kogu näo ulatuses) igapäevaseks (öiseks) kasutuseks?
esmane valuvaigistisüst (traumapunktist) hakkab mõju kaotama ning oleks vaja midagi, mis olukorra talutavaks muudaks, et puhata saaks.

ette tänades,
Merit.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Solpadein on üsna hea kuid kardan, et selles olukorras ebapiisav. Tuleb paluda arsti kirjutada midagi tugevamat, näiteks Tramadoli. Seda käsimüügist ei saa.

Kalle Kurvits