foolhape raseduse ajal 09.01.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Ausalt, olen veetnud tunde lugedes selle kohta, kas foolhapet on või ei ole vaja raseduse ajal juurde võtta. Öeldakse nii, et tervel ja normaalse toitumisega inimesel pole vaja. Ning et meie esiemade aegu toidulisandeid ja vitamiine üldse ei tuntud. Kõik õige, ainult et:
1) meie esiemade aegugi oli suulaelõhesid jm väärarenguid, mille esinemise tõenäosust nüüd foolhappe manustamisega väidetavalt vähendada saab
2) mina vist ei kvalifitseeru terve ja normaalse toitumise alla, sest olen ühelt poolt insuliinresistentne ja teisalt ei söö ma liha. Mulle tundub, et söödava toidu kogus on üldse nii väike, et sealt küll need vajalikud mikrogrammid foolhapet kokku tulla ei saa. Kahjuks on need köögiviljad, kus foolhapet palju, mulle pisut vastumeelsed (spinat, spargel jne), lillkapsas ja apelsin sobivad, pähklitele olen allergiline.

Mida teie soovitate, kas 400mcg foolhappe tabletike teeb mulle ja/või mu lapsukesele kurja või ei? Oleks seda mõistlik tarbida? Või võtta pool?

Multivitamiine ma ei poolda, sest arvan, et võtta tuleb ikka seda, mis puudu on. Kas jutt, et üleliigne foolhape tuleb uriiniga välja, vastab tõele?

Suured tänud juba ette!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tänate ette ja saate rasedale sobiliku nõuande: rääkige oma murest arstile.
Üldiselt pean sellist teemat ülepingutatuks. Rasedus pole haiguslik vaid ülimalt normaalne seisund. Normaalsetel tervetel emadel sünnivad ikka terved lapsed, üldjuhul.

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Punane päevakübar ja rasedus

Tere! Kas punase päevakübara tablette võib kasutada toidulisandina raseduse ajal?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Punase pärevakübara tablette ei soovitata raseduse ega rinnaga toitmise ajal.

Kalle kurvits

Loe edasi

ravimid raseduse ajal

Lp. hr. Kurvits,

noor neiu on üsna raseduse algul tarvitanud järgmisi ravimeid :

amitriptüliin, immovane ja seduksen.

Kas nimetatud ravimid võivad kahjustada arenevat ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Ravimite kasutusjuhendites on alati hoiatused raseduse suhtes ja neid peab arvestama ka arst kui ravimeid määrab. Seega võtab arst vastutuse enda peale. Teema on niivõrd ...

Loe edasi

raseduse ajal

Tere! Palun soovitage, milline ravim oleks raseduse ajal peavalu

või palaviku puhul kõige ohutum - aspiriin, ibuprofen või paratsetamool?

Aitäh!

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Konsulteerige kindlasti ka arstiga, aga ohutuim on ehk ibuprofeen, siiski viimases raseduse staadiumis peaks vältima. Ka paratsetamooli ei soovitata viimasel trimestril. ...

Loe edasi

imetamine ja mineraalid

Tere,Mul on Teile 3 küsimust:1) Imetamise ajal soovitatakse tavapäraselt lisada oma igapäevasele menüüle ka lisaks eraldi kaltsiumi ja rauda. Apteegis ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,See Calcia 800 on ehk isegi parem, minu naiskollegide andmetel aitab vältida jalakrampe, mis rasedaid teinekord tabavad.

Kõhulahtisust tekitavad magneesiumisoolad ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: