Rasedusvastased tabletid 18.09.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Kas rasedusvastastel tablettidel on ka mingi vanusepiirang?

Kui pika aja jooksul hakkavad need mõjuma?

Kas aitab ka ainult perearsti kontsultatsioonist või peab minema spetsialisti juurde retsepti kättesaamiseks?

Tänan Teid!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Vanusepiirang tuleneb eesmärgist, kui naine ei ole reproduktiivses eas, ei ole ka mõtet neid tarvitada.

Koolilapsed (päevases õppevormis õppivad naissoost õpilased ja üliõpilased) igatahes saavad neid 90% soodustusega.

Parem on kui ravimi määrab esmakordselt naistearst. Kooliealiste tüdrukutega tegelevad ka noortekabinetid.

Kalle Kurvits