Tramadol 24.12.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

Tahaks teada, kui turvaline on Tramadol pikajalise kasutamise korral?

Põen kroonilist valu ning olen võtnud Tramadoli u. 3-4 kuud. Ravi alguses kasutasin suuri annuseid kuni 400 mg päevas ilma ühegi kõrvalmõjuta. Nüüd on võtan aga 2 korda väiksemad annust ning õhtuti taob süda (või südamalöök tundub vastupidi nõrk, ehk siis kokkuvõttes ebaühtlane), vahel tekib päeval ärevus (vahel läheb paanikani), nõrkus ning ärritavalt tugev taju ümbruskonna kohta (kuid siiski vahelduva eduga ega mitte iga päev). Viimane kujutab endast eriti kirevalt värvimide nägemist .

Kindlasti ei ole tegu võõrutusega (doosi alanemise tõttu) kuna 400mg pealt pidasin pausi kuu aega ega kogenud sarnaseid sümptomeid.

Kuna valutavad põhiliselt liigesed ning näpud, kuid ei ole poole aasta jooksul arstide käest targemaid vastuseid saanud, olen proovinud ise tramadolile asendust leida. Lisaks aga aitab Tramadol ka keskendumise häirete ning väsimuse vastu..

Seega olen proovinud kasutada veel ka glükoos-amiini (liigeste valude vastu), B-vitamiine (keskendumise ja väsimuse) ja ginko-bilobat (verevarustuse parandamiseks, lootuses näppudest valu ära saada ning samuti ajutöö parandamiseks)

Kas antud ravimitega koos võib tramadol tekidata kõrvalnähtusid (või on ehk negatiivsed sümptomid tekitatud hoopiski ainult nende ravimite kooslusest)? Kui kõrvalnähud on tekkinud tramadolist, kas vahepealne "puhkuse" pidamine võib probleemi jällegi lahendada?

Kas pikema ajalise tramadoli kasutamisega peaks vahepeal kontrollima maksa-neeru tööd?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tramadol on valuvaigisti, mis kindlasti ei ole mõeldud kestvaks kasutamiseks ja millel ei ole sugugi vähe kõrvaltoimeid ja vastunäidustusi. Viimased leiate hõlpsasti kasutusjuhendit lugedes.
Ginko, glükoosamiin ja vitamiinid ei ole loodetavasti vahendid mis annavad koosmõju tramadooliga ja on siinjuures tähtusetud.
Tundub, et asi teie raviga on tugevasti tasakaalust väljas. Ravite toidulisanditega haigust, mis põhjustab nii tugevat valu, et seda saab vaigistada ainult tramadooliga. Samas "naudite" tramadooli, väites, et see aitab keskendumishäirete ja väsimuse vastu. Näib kangesti sõltuvuse moodi välja. Kes on küll see arst kes teile tramadooli pidevalt välja kirjutab? Ilmselt vajate ka psühhiaatri konsultatsiooni.

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

ravim

kas tramadol on ainult valuvaigisti või ta ravib ka haigust ennast

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Tramadool on tugevatoimeline tsentraalselt toimiv valuvaigisti. Ravimi toime avaldub kiiresti ja kestab mõni tund. Taramadool on näidustatud mõõduka ja tugeva valu raviks.
Valu ...

Loe edasi

Imovane ja tramadol

Mul on niisugune tunne et minu sõber tarvitab geroiini. Väga tihti näen kuidas ta tarvitab Imovane ja Tramadol. Kas tõesti need ravimid võivad aidata kui tal valutavad luud pärast geroiini tarvitamist ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

No tunded võivad olla erinevad ja see ei ole põhjus hakata siin pikemat seletuskirja ravimite ja narkootikumite koosmõjude kohta andma.

Kalle Kurvits

Loe edasi

ravimisõltuvus

Arst on patsiendile kirjutanud välja valuvaigistina tramadoli seoses valudega maos, patsiendil on tekkinud kahe-kuu jooksul ravimsõltuvus, millest ei suuda ise enam vabaneda. Psühhiaater on soovitanud ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Tramadol võib sõltuvust põhjustada küll, parim info tramadoli kohta on Tramundinil, selle leiate aadressilt:

http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=no&kaup=30250
Loe edasi

Tramadol

Tere! Olen 27-aastane naisterahvas. Umbes paari nädala eest hakkas mul selg valutama, valu lõi esialgu vasakusse tuharasse ning nüüdseks on jõudnus juba sääremarjani välja. Valu on väga tugev, krambitaoline. ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Jah tõesti, kõrvaltoimetena võivad esineda higistamine, pearinglus, iiveldus, oksendamine ja väsimus. Kõik see ja ka muu oluline on kirjas eestikeelses kasutusjuhendis, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: