kofeiini tabletid 11.12.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Üks väga hea sõbranna hakkas kofeiini tablette võtma, alguses ei pööranud eriti asjale tähelepanu ja mõtlesin, et lihtsalt palju õppida vms, et vaja üleval püsida. Nüüd tundub asi juba kuidagi kahtlasem, eile rääkis, et teinekord võtab enne kooli minekut 2-3 tabletti korraga jne, ning kaebas, et aegaajalt hakkab kõht valutama ja teinekord on värinad tekkinud. Kahjuks ei oska tablettide nime ega tootjat öelda aga nii palju tean et need on vabalt kättesaadavad apteegist. Kas need võivad organismile mingit tõsist ohtu kujutada? Kofeiin, kui ma põhikooli bioloogiat õigesti mäletan, tekitab mingi aja järel sõltuvuse ja peaks vererõhku tõstma.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Vastus on siinsamas kliinik.ee-s, kirjutatud farmakoloog Margareete Otteri poolt.
http://www.kliinik.ee/index.php?5,2,13,58

Kalle Kurvits