kodeiinita köharohi 13.09.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Palun öelge, kas käsimüügis on üldse köharohtusid, mis ei sisalda kodeiini. Ma ei talu kodeiini, köha puhul saan tarvitada ainult maarohtusid, sest apteekrid väidavad, et ilma kodeiinita köharohtu pole olemas. Lootma jäädes, Eva-Liisa

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Neid on tõesti rohkesti. Suurem osa köharohtudest ongi ilma kodeiinita. Kodeiiniga käsimüügis ei olegi. Uskumatu, et mõni apteeker väitis nii, ehk on tegemist mõne vanaprouaga, kes pole aastaid apteegis töötanud?

Iga normaalne apteeker leiab võimaluse soovitada, sõltuvalt köha iseloomust, teile vajaliku ravimi. Nimetan mõned: Bromhexin, Dexofan, Noskapin, Robitussin, Wick Formel 44 hustenstiller, Prospan, Coldrex Broncho jne jne, lisaks veel arvukad loodustooted...

Tugevat tervist,

Kalle Kurvits