postinor-2, või hormoonid? 24.11.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

tere. mul on alati olnud regulaarne menses. ühtki rasedusvastast vahendit ei kasuta, ka tsüklit ei jälgi, haigusi ei põe, üks partner, kahjuks viljatu. tekkis hädaolukord - täpsemalt juhuslik vahekord, kasutasin igaks juhuks postinor2-te. nädal peale tarvitamist, täpselt tsükli keskel algas veritsus. kas see on ravimi kõrvalmõju? või hakkab hormoonide tasakaal mängima? olen 28aastane, sünnitanud 7 aastat tagasi, siis tarvitasin mingeid tablette. peale partneri vahetumist pole aga midagi kasutanud.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kas võtsite tabletid ja viskasite infolehe minema? Sest kui oleksite lugenud, siis oleksite teada saanud, et:

Nagu kõik ravimid, võib ka Postinor-2 põhjustada kõrvaltoimeid....
..... Menstruaalperioodi vereeritus võib vahel olla tavalisest erinev, saabudes paar päeva varem või hiljem (mitte üle 5 päeva!). Järgmise tsükli ajal võib esineda ebaregulaarset või määrivat vereeritust. Kui vereeritusperiood saabub hiljem kui 5 päeva, on ebaharilikult kerge või vererohke, pöörduge esimesel võimalusel arsti poole. .......
Kogu info:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=54891

Kalle Kurvits