Rinnaga toitmine ja Paracetamol 24.11.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kas seitsme nadala vanust last rinnaga toitev ema voib kasutada Paracetamoli?
Kas hambaravis kasutatavate kohalike tuimastite kasutamise korral voib jatkata rinnaga toitmist?
Ette tanades,
Virge

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Infolehes, mida võiksite ise ka lugeda, on selline jutt (Tallinna FT tootel):
Rasedus ja imetamine. Paratsetamool läbib platsentaarbarjääri ja eritub rinnapiima. Paratsetamooli ei ole soovitav raseduse ajal kestvalt ning suurtes annustes kasutada. Tuleb hoiduda teiste ravimite samaaegsest kasutamisest.

Paiksete tuimestite korral soovitaks anda 3-4 tundi aega, et need verest kaoksid, oht pole loodetavasti suur, sest need toimivad paikselt ja pole andmeid, et jõuaksid rinnapiima toimivas annuses. Soovitatavalt peavad imetavad emad anesteesiajärgselt esimese rinnapiima välja lüpsma.

Kalle Kurvits