Pentasa 21.11.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere
Kas oskate rohkem infot anda Pentasa kõrvaltoimete kohta? Pärast seda kui suurendasin haiguse aktiveerumise tõttu annust 8 tabletini päevas on mul hingamisraskused. Ravimi infolehel on lause - "harva on avaldunud toime süsamelihastesse". Kardiogramm näitas väikseid kõrvalekaldeid, samas südame ultraheli põhjal ütleb kardioloog, et ravimist vajavaid häireid ei ole. Kas võin loota, et kui vähendan Pentasa annust, kaovad ka probleemid hingamiseja südamega?
Tänan ette.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kasutusjuhendi kohaselt 8 tabletti on küll lubatud kuid kas saite soovituse annuse suurendamiseks arstilt?
Kui teete seda, riskite ka kõrvaltoimete suurenemisega. Kasutusjuhendile mul midagi lisada ei ole.

Kalle Kurvits