Kehakaalu vähendamine 10.09.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere.

Sooviksin veidi infot ananassibromeliini kohta ja kas seda saab osta ka apteegi käsimüügist. Kas seda on võimalik ka millegiga asendada.

Ette tänades Svetlana

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Bromelaiin on ananassis sisalduv proteolüütiline (valke lagundav) ensüüm. Talle omistatakse rida toimeid:

*Põletikuvastane, artriitide puhul vähandab liigeste turseid ja valusid.

*Trombide vastane, tõstab vereseerumi fibrinolüütilist aktiivsust.

*Parandab antibiootikumide omastamist ja toimet.

*Loomkatsetes on täheldatud kasvajatevastast toimet.

*Parandab toidu seedimist, mõjudes soodsalt kehakaalu alanemisele.

Jne..., tooteinfod võivad sisaldada veel muudki.

Apteegi käsimüügis on Ortise Ananassi kapslid N 75, hind 83.50 ja Aurita Ananass-papaia kapslid N 80, hind 89.20

Kalle Kurvits