Fromilid 21.10.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Oskan ka ise infolehte lugeda, kuid minu küsimuse vastuse jaoks tundub, et peaks teadma natuke toimeainetest. Mul on avastatud ureaplasma üks liik - ureaplasma parvum. Ravitud esmalt Sumamediga, mis tulemust ei andnud ja nüüd kirjutas arst Fromilidi. Nii Sumamedi kui Fromilidi infolehel on kirjas, et aitavad ureaplasma urealyticumi puhul. Samas on olemas doksütsükliinid, mille infolehel on kirjas, et aitavad ureaplasma puhul. Kas need oleksid siis eelkõige tarvitatavad ka UP parvumi puhul, st kas ma peaksin veel igaks juhuks hakkama arsti käest üle uurima või hakkan rõõmsalt Fromilidi võtma.
Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ureaplasma urealyticumil on 14 tüve. Need jagunevad kahte gruppi (biovari) -parvo grupp (biovar 1) ja T960 grupp (biovar 2), millede DNA nukleotiidne järjestus erineb niipalju, et neid käsitletakse kahe eraldi liigina: Ureaplasma parvum ja Ureaplasma urealyticum.
U. urealyticumi ehk T960 biovari seostatakse enam patogeensusega kui U. parvum´it ehk parvo biovari.
Nende olemasolu on väga sage, eriti naistel (üle poolte) ja see iseenesest ei ole alati ravi määramise põhjuseks. Ravida tuleb neid siis kui on kindel, et just need mikroorganismid on põhjustanud infektsiooni (uroinfektsioone põhjustavad ka paljud teised mikroorganismid). Seda enam, et parvumi tüve seostatakse patogeensusega vähem.
Hirmu tekitavad nad ikka ja siis tahetakse ju "plats täiesti puhtaks teha".
Sumamed peaks olema siin parim valik. Kui see mingil põhjusel ei anna tulemust, määratakse teine.

Kalle Kurvits