polegi küsimust tegelt 15.10.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

hehh, olen ise apteeker ja tunnen kaasa, et mis lolluseid inimesed küsivad, näiteks et kui on kirjutatud et ei tohi alkoholi tarvitada koos mingi ravimiga, siis äkki ikka tohiks, jõudu!!!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere jah kolleeg,

No nii, oled õieti aru saanud. Lisaks pean päevast-päeva õpetama inimesi infolehte lugema. Millegipärast kui internet käes, siis ruttu küsima, vaevumata ise seda infolehte karbist välja võtma. Ja vahel heidab mõni ette, et ma ei avalda oma isiklikke kogemusi. No kui mul ongi kogemus (aga olen letis harva), et x ravim, mõeldud valuvaigistina, aitab hästi köha vastu ka, siis ometi ei tohi seda avalikus meedias öelda kui ravimi tootja arvab teisiti. Arst võib seda teisele arstile öelda ja inimesele otse.
Vahel juhtub ka mul apse, paluks neid vabandada.

edu töös,
Kalle