ravimid üldiselt 29.09.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Ravimite ebaõiglasest kasutamisest tulenevad ohud ?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Mida mõtlete "ebaõiglase" ravimite kasutamise all?
Kui mõtlete ebaõiget kasutamist, siis ravimid üldiselt on sihipärasel kasutamisel (toota poolt soovitatud tingimustel) ohutud.
Retseptiravimid määrab arst, käsimüügiravimite kasutamise otsustate ise.
Igal juhul on kaasas eestikeelne juhend võimalike ohtude ja vastunäidustustega.

Alati tuleb kaaluda kas ravimi kasutamisest tulenev oht on olulisem kui haiguse ravimatajätmise kahju. Viimasel ajal esineb sagedamini ravist loobumist kuna ravimite infolehelt on saadud hirmutavat infot. Tuleb aga aru saada, et kui ravimi uuringul ja kasutamisel ilmnes mingi kõrvalnäht ka väga vähestel, on ravimi tootja kohustatud sellest informeerima (ka selleks, et kaitsta end pahatahtlike kohturünnakute eest).

Kalle Kurvits