erinevad piimhappebakterite preparaadid vol.2 27.09.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Tänan eelneva vastuse eest, kuid on täpsustavaid küsimusi.

Prov.Kurvits: Gefilus ja teised piimhappebakteritega preparaadid ei sisalda mitte laktoosi ega lehmapiima teisi komponente vaid laktobatsille ehk piimhappebaktereid ja aitavad piima seedimist parandada.

Aga miks on siis siiski Valio toonud välja 2 Gefiluse toodet: GEFILUS BASIC CAPS N20 http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=no&kaup=59161 ja GEFILUS PLUS CAPS N20 http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=50988 , kusjuures Gefilus Basic toote kirjelduses on spetsiaalne vihje lehmapiimale /ei sobi piima suhtes allergilistele inimestele. (Vastavalt valmistusprotsessile sisaldab rohkem piimavalgu jääke kui Gefilus Plus kapslid.)/ ?

Sellest ongi küsimus, et kui suur tõenäosus on, et ka teised piimhappebaktereid sisaldavad tooted ei sobi lehmapiimaallergikutele? Valik on ju suhteliselt suur: Beneflora, Linex, Lacto7, Enterol jne.

Näiteks tean last, kes ei kannata Beneflorat, kuna see sisaldab hernekesti ja laps on tugevalt allergiline hernele.

Olen ka ise allergikute ema ja tean kui hästi mõjuvad piimahappebakterid allergikute õrnale seedimisele. Samuti on soovitatav last ootaval emal, kel tõenäosus allergiku sünnile, juba enne lapse sündi tarbida allergia profülaktikaks piimhappebaktereid. Seetõttu oleks hea teada, millised neist toodetest on nö vähemtõenäoliselt piimajääke sisaldavad. Pole ju kahjuks kõikide kettide apteekides kõiki tooteid saada.

Lugupidamisega,
Eve

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Näib, et olete teemaga paremini kursis kui mina.

Edu soovides,
Kalle Kurvits