Kas Rivotril on narkootikum? 30.08.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Ma võtan Rivotrili juba kauemat aega ja üks tuttav ütles, et ma olevat narkomaan kuna see on narkootiline rohi ja kuulub isegi kuhugi gruppi? Mis ohud sellega kaasnevad? Kas on võimalik kõne/liigutuste muutumine? Ning vabaneda olevat sellest väga raske....
Olen väga mures:(

Ette tänades,
Abielunaine(30)

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

See on ju arsti otsustatud, kes kirjutab retsepti. Te sööte neid tablette mingil põhjusel, põete haigust, millest te mulle ei maini sõnagi. Kuidas oskan siis seda hinnata?
Karbis on alati kaasas eestikeelne juhend ja seal on kirjas kõik ohud. Ravim on tõesti tugevatoimeline, nalja pärast seda ei määrata. Põhiline Rivotrili näidustus on epilepsia.
Küllap on ravimi antav toimeefekt tunduvalt olulisem kui võimalikud riskid kõrvaltoimetest. Ja mis on sõltuvus? Kui põete kroonilist haigust, siis peate ravimit ju pidevalt tarvitama. Kui aga olete tõesti terve ja ei saa ilma Rivotrilita, siis eksib arst Teile retsepti kirjutades ja Teil on ravimsõltuvus. Rivotril on ravimsõltuvuse puhul vastunäidustatud. Epilepsia raviks on ka muid ravimeid, püüdke arstiga koos leida mõni teine.

Info:
http://legeartis.pegasus.ee/ravimid.php?op=vaata&id=1238

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Rahustid.

Tere!
Olen pidevalt liigse töökoormuse all ja ei saa õhtuti magama jääda . Tekivad ka paanika ja ärevus.
Kasutan vahel õhtuti enne magama jäämist Rivotril 2 mg (Clonaszepam).
Õelge palun ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Vastus on jah.
Täpsem jutt on Rivotrili infolehel, mis antakse ravimiga kaasa, on selges eesti keeles ja mõeldud lugemiseks just Teile.
Kui olete selle ära visanud, lugege ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: