Gazek 2000 ja Berlocid 960 04.07.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Lõpetasin just 5-kuuse Gazeki kuuri ja hakkasin järgmisest päevast võtma Berlocidi. Paki peal on kirjas, et on teada maohappesust reguleerivate ravimite ja Berlocidi koostoime, aga pole mainitud milline. Kas Gazek 2000 võimendab või vähendab Berlocidi mõju?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Berlocidi juhendis on read:
Antatsiidid vähendavad sulfametoksasooli imendumist.

Antastiidid neutraliseerivad maohapet. Need on näiteks Rennie, Maalox, Almagel, Alminox, sooda.
Gasec ei ole antatsiid. Happesuse vähenemist maos ta siiski põhjustab, sest toimeaine omeprasool pärsib soolhappe sekretsiooni, toimides mao limaskesta parietaalrakkudesse ja see võib vähendada Berlocidi efekti.
Mida aga kardate, olete ju Gaseci kuuri juba lõpetanud?

Kalle Kurvits