ibuprofeeni ja dalacini järjestikune ületarbimine 29.06.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Rahapuudusel ei saanud kohe hambaravile minna, kui põletik juure all hakkas, ja võtsin dalaciini, mis põletikku leevendas. Dalacini tegelikult üle ei tarbinud, aga võtsin kõik ära, mis retseptiga kirjutati. Aga kohe dalaciini-võtmise viimasel päeval hakkasin ibuprofeeni võtma ja paar nädalat järjest. Üle 6-7 tabl. päevas ei võtnud. Poolteist kuni kaks aastat võtsin sageli, aga siiski väikeste vaheaegadega, hammaste tuikamise vastu ibu- nimelisi tablette (nt ibuprof., ibumetin ). Kui Dalaciini järel ibu-t võtsin , hakkasid mingid kerged lihastõmblused, eriti kätel-jalgadel. Kas see võib ravimitest olla?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Vaevalt küll.

Kalle Kurvits