kõhulahtistid 27.06.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere, kas on olemas mõni kergetoimeline kõhulahtisti, mid võib anda 2,5 nädalasele beebile. Meil on gaaside ja kakamisega tõsised raskused. Enne sööki saab Sab Simplexi, enam vähem gaasidele aitab, kuid kakatud enam ei saa.Sünnitus oli väga raske, 2 korda tehti epiduraaltuimestust ja pärast järgnes veel üldnarkoos ja neli päeva antibiootikume. Haiglas arvati, et need võivad kõhuhädasid põhjustada, kuid kas tõesti nii kaua?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Imikule tohib anda Duphalac siirupit. Ravim sisaldab laktuloosi, mis on poolsünteetiline disahhariid. Laktuloos lõhustatakse jämesoole mikrofloora poolt madala molekulkaaluga orgaanilisteks hapeteks, mis soodustavad soole motoorikat ja tagavad pehme väljaheite. Laktuloos soolest organismi ei imendu.
Puuduseks on gaase tekitava kõrvaltoime võimalikkus, aga gaasid on lapsel niikuinii.
Imikule antakse 5ml päevas. Päevane koguannus võetakse sisse hommikusöögi ajal. Toime võib saabuda alles 48 tunni pärast.
Kogu jutu leiate:
http://legeartis.pegasus.ee/ravimid.php?op=vaata&id=450

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

sirdalud

arst kirjutas välja sirdaludi kuna on pidevad peavalud ja kaelasooned on pinges . kasutan aga rasestumisvastaseid tablette mercilon , kas nende mõju väheneb kui kasutan sirdaludi ? ette tänades .

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Sirdaludi mõjul ilmselt mitte. Kasutusjuhend, mis on karbi sees, peaks andma piisava selgituse:
Koostoimed. Kui suukaudseid kontratseptiive on kasutatud samaaegselt selliste ravimitega ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: