rasedus ja ravimid 22.06.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Olen 30-aastane, raseduse algul (5. nädal) ning vaevab õhupuudus. Pidevast õhuahmimisest on ka südamelöögid aeg-ajalt üsna korrapäratuks muutunud, miski nagu nöörib kurku ja süda "läigib". Minu perearst, kellele helistasin, soovitas võtta palderjani ja juua rahustavat teed. Seni ei ole neist mingit abi olnud. Kas oleks mingit ravimit, mis olemist leevendaks? Varem stressirohketel aegadel olen võtnud sarnase enesetunde juures validooli. Minu perearst on praegu reisil ja ei ole kellegi käest küsida. Aitäh! Tiina

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kui olete varem saanud abi Validoolist, siis kasutage seda. Tegu on mentooli ja isovaleriaanhappe (palderjanist) estriga, mille hea toime on kinnitust leidnud juba pikemat aega.

Kalle Kurvits