Doxycyclin ja Minulet 06.08.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kas Doxycyclin-i kasutamine vähendab Minulet-i mõju ja kui vähendab siis kui kaua peale Doxycyclin-i kasutamise lõpetamist tuleb kasutada täiendavaid kaitsevahendeid?

Ette tänades!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Minuleti juhendis mainitakse antibiootikumidest konkreetselt rifampitsiini.

Mainitakse lisaks: 'võimalik, et ka mõned antibiootikumid'. Näib, et tootja ei taha igaks juhuks võtta täit vastutust enda peale, nagu ei teeks seda konkreetsel juhul ka arst ja apteeker.

Seega suure tõenäosusega on minuleti toime vähenemine antibiootikumidega avaldunud ainult rifampitsiini puhul, mis on teist tüüpi antibiootikum kui doksütsükliin.

Kalle Kurvits