kcal 07.04.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Te räägite siin pidevalt, et süüa tuleb toittu, mis 100g kohta ei ületaks 100 kcal, kas oskate äkki öelda kust võiks leida selle kohast infot kui palju mingi toiduaine siis neid kaloreid ikkagi annab, sest poes ju pole näiteks köögiviljadele seda peale kirjutatud!

Tänades Kati

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Köögiviljad ongi enamasti alla selle. Keedukartul näiteks ca 85kcal/100 g.
Kaloritabeleid leiab raamatutest, näiteks: Selma Teesalu, Triin Vihalemm "Seedimine Toitumine Dieedid", Tartu 1993
Internet on igakeelset infot täis kui viitsite otsida. Ingliskeelset leiate kui sisestage Google otsimootorisse fraas Calories in vegetables ja vajutate enter. (kui kogused ei ole grammides, siis tuleb ümber arvutada).
Pakenditele on vahel kirjutatud toitainete sisaldused, saate ise arvutada kalorsuse kui teate, et 1g rasva annab 9 kcal, 1g valku 4 kcal ja 1g suhkrut 4 kcal.
Üks valmistoitude kaloritabel on lingil:
http://www.ut.ee/tervis/aastateema/artiklid/tsellu_i/tabel3.htm

Edu soovides,
Kalle Kurvits