antidepressant ja rasedus 25.03.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

TERE! Lp Kalle Kurvits! Kui planeerida rasedust, kas peaks sipralexi ravikuuri lõpu enne ära ootama? Kas sipralex on ohtlik lootele? Olen kuulnud, et igasugused ravimid võivad põhjustada loote orgaanilist kahjustust. Sipralexi ravikuuri ei tohi vist ka päeva pealt lõpetada.
Ette tänades, A.I

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Cipralexi info, mis peaks olema ka Teie ravimikarbis, ütleb:

2.4 Rasedus ja imetamine
Kas te olete rase, planeerite rasedust või toidate last rinnaga? Kui jah, siis pidage enne CIPRALEX-ravi alustamist nõu oma arstiga.

Nii tehkegi!

Edu soovides,
Kalle Kurvits