mure 23.03.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere´olen kuulnud mingitest väga efektiivsetest kaalulangetavatest tabletttidest mida pidavat ainult arst saama välja kirjutada . Need pidavat olema palju efektiivsemad kui apteegis müügil olevad. küsimus siis selline, et mis nende nimed on ja millise arsti poole konkreetselt peaksin sellise murega pöörduma.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

"Väga efektiivsed" kaalualandajad on rohkem Sedeliuudiste ja Kroonika tagakülje ampluaa, ka saab neid interneti teel osta.

Retseptiravimeid on, kuid ühegi tutvustus ei sisalda sõnu "väga efektiivne". Lisaks palju kõrvaltoimeid ja oht, et sööte nad lihtsalt üle.

Arstidest oleks parim endokrinoloog, aga ka perearst on kompetentne.
Ravimid on kõik erinevad, üks blokeerib rasva lõhustavat ensüümi lipaasi (ravim Xenical), teine on abiks söögiisu alandamisel (Reductil).
Ja kuna on tegemist ravimitega, siis on need müügil just apteegis.

Edu soovides,
Kalle Kurvits