Ibubrofen 500 25.07.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kas on tõsi, et kui tarvitada raseduse algul Ibubrofen 500 võivad lootel esineda näiteks suulaelõhe?

23.a suulaelõhega lapse ema

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ibuprofeni annused on 200, 400 ja 600mg. Mitte ühtegi neist ei tohi kasutada raseduse ajal, niisiis ei saa seda mõju tõesti välistada. Nüüd on see kahjuks teie jaoks tagantjäreletarkus. Vastav hoiatus on lisatud ibuprofeni kõikidele pakenditele.

Kalle Kurvits