ternespiimakapslid 08.03.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere

Küsimus siis selline: ostsin nädal tagasi Uus-Mermaa ternespiimakapslid. Oodatud õnne ja rõõmu asemel tekkis mul kohutav kõhukinnisus ning üliäge valu sapi-pankrease piirkonnas ning soolestikus. Kuna ma kapslitega seda ei seostanud võtsin neid reipalt edasi ja olukord muutus üha halvemaks. Seedetegevus justkui lakkas täiesti. Lõpuks hakkasin uurima kapslitega kaasaolvat infolehte ja seal kirjas, et vastunäidustus vaid üks - piimaproteiini talumatuse korral. Tõsi, mul on piimatoitude söömisel alati tekkinud raskustunne ja seedehäred, aga mitte eriti ägedal kujul, nii et sellest ma mingeid järeldusi teinud ei ole. Nüüd siis ilmselt leidis kinnitust piimaproteiini talumatus, sest kui kapsleid enam ei võtnud, hakkas olukord ka normaliseeruma.
Minu küsimus:kas selline reaktsioon tekibki antud proteiini talumatuse korral ja kas tulevikus peaks piimatoodetest loobuma täiesti. Kas on Teil tagasisidet teistel patsientidelt, kellel analoogne häire on tekkinud?

Tervitades
E

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Piimaallergia on üsna levinud. Seda seostatakse küll rohkem laktoosiga (piimasuhkur). Sel puhul on hapendatud toodete talumine parem. Peate ennast ise jälgima, et teha kindlaks, milliseid piimatoite talute paremini.
Ternespiima kohta mul tagasiside puudub.

Edu soovides,
Kalle Kurvits