allergia 05.03.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kas Citrosepti tarvitamisel juhendi järgi võib tekkida allergiat( kätel ja jalgadel esinev sügelus)?

Tarvitasin 50 tilka päevas 3 päeva jooksul( bakterite, seenhaiguste raviks).
Juhendis oli, et peaks kasutama 50-70 tilka 3xpäevas, mida ma aga ei suutnud kuna mind ajas see rohi oksele.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Loomulikult on allergia võimalik, seda ei varja ka kasutusjuhend.
Kui olete tõesti nii haige, et bakterid ja seened kallal korraga, siis nõuab selline asi arsti poole pöördumist ja ravi retseptiravimiga, mitte greipfruudi seemnete ülimõruda ekstraktiga. Paha võib hakata ka mõruainest.

Edu soovides,
Kalle Kurvits