imetamine ja mineraalid 25.06.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on Teile 3 küsimust:

1) Imetamise ajal soovitatakse tavapäraselt lisada oma igapäevasele menüüle ka lisaks eraldi kaltsiumi ja rauda. Apteegis on müügil väga erinevaid kaltsiumipreparaate. Mees ostis ekslikult Calcia 800+ asemel kaltsium-magneesiumkompleks tabletid (ka Calcia 800 sarjast). Kas võin neid rahulikult tarvitada või ei pruugiks siiski? Kuidas suhtuda võimaliku kõhulahtisuse tekkimisse magneesiumi toimel, kas kohe vähendada soovitatud 2tbl. annust? Kas annuse vähendamise korral peaks puhast kaltsiumi juurde võtma?

2) Rauapreparaadi võtmist alustasin raseduse 9ndal kuul (Biorauta, natural). Kaua peaksin jätkama?

3)Millega peaks veel oma organismi sel raskel ajal turgutama?

Ette tänades ja lugupidamisega,

29.a. emme

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

See Calcia 800 on ehk isegi parem, minu naiskollegide andmetel aitab vältida jalakrampe, mis rasedaid teinekord tabavad.

Kõhulahtisust tekitavad magneesiumisoolad siis, kui neid sisse võtta grammides, siin ei ole see kogus nii suur. Samas on see lahtistav efekt väga mahe, magneesium takistab vee tagasiimendumist soolest, vähendades ka võimalikke turseid.

Raua tarvitamise kohta võiks teha otsuse arst vereproovi põhjal.

Turgutamiseks soovitan kasutada Bio-Multit. Bio-Multi on preparaat, mis sisaldab vitamiine ja mineraale, mida organism ei saa piisavalt igapäevase toiduga. Foolhappe sisalduse tõttu on Bio-Multi soovitatav reproduktsioonieas naistele ja rasedatele kuna aitab vähendada loote arenguhäirete tekkimise riski. Foolhape aitab normaliseerida homotsüsteiini taset. Kõrgenenud homotsüsteiini tase on üks ateroskleroosi riskifaktoreid. Foolhape toetab vereloomet.

Kalle Kurvits