Skinoren 13.12.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

1) Kui palju maksab Skinoreni tuub soodustuseta ja 50% soodustusega (tudeng)?
2) Arst määras tetratsükliini akne taltsutamiseks ja samal ajal ka Skinoreni kreemi. Nüüd on kuurist üle kuu möödas ja tekkis küsimus, et kui kiiresti antibiootikumi mõju taandub, s.t kas igapäevasest kreemi määrimisest üksi on
abi. Näonahk paranes tunduvalt, kuid nüüd on olnud mõningane tagasiminek, aga ei tea, kas seda seostada sessiperioodi ning menstruatsiooniga või sellega, et Skinorenist kui lokaalsest vahendist üksi pole abi.
3) Mis vahe on Skinoreni ja Dalicini raviomadustel ja miks võidakse määrata üks või teine või ka mõlemad korraga?

Vabandust, et nii palju küsimusi.
Tänades ja kõike head soovides,
N, 24

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Skinoren maksab 146.20. Soodustusega 50% maksate 98.10.

Tetratsükliin on suukaudne antibiootikum ja väga pikka aega seda võtta ei saa. Kasutatakse haiguse ägenemise puhul. Akne puhul kasutatakse siiski mitme kuu jooksul kui arst niiviisi määrab.

Dalacin on antibiootikum, Skinoren ei ole. Määramine konkreetsele patsiendile on ainult arsti pädevuses, kes otsustab mida ja milleks kombineeritakse ning kui pikk on ravikuur ja annused.

Patsiendiinfo Dalacinile:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=5459
Patsiendiinfo Skinorenile:
http://legeartis.pegasus.ee/ravimid.php?op=vaata&id=1293

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits