külmetushaiguste ravi raseduse kestel 07.10.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Soovitage palun, mis ravimeid või ravimtaimi võib raseduse ajal kasutada külmetushaiguste korral.Praegu kimbutab nohu ja külmavärinad.Ette tänades, Signe

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Palaviku alandamiseks atsetüülsalitsüülhapet (aspiriini) ei soovitata.
Paratsetamooliga külmetusvastaste ravimite juhendid ütlevad: Ainult arsti korraldusel. Paratsetamooli ei ole soovitav raseduse ajal kestvalt ning suurtes annustes kasutada. Tuleb hoiduda teiste ravimite samaaegsest kasutamisest.
Otseselt seega ei keelata ja arst peaks teil seal ju lähedal olema.
Kurguvalu vastu võite kasutada Neo-Angini.
Köha raviks on rasedatele lubatud broomheksiin.
Ksülometasoliiniga nohutilgad (Xymelin) on lubatud.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits