Antibeebipillid 21.05.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!Selline mure.. olen haigekassas kindlustamata, kuna õpin hetkel välismaal. Kuna sihtriigis on antibeebipillid väga kallid, olen neid seni Eestis kaasa ostnud (täishinna eest), endine arst kirjutas neid nii kauaks, kui palusin, vahest ka 6 kuuks korraga. Kahjuks läks ta pensionile ja uus arst keeldub seda tegemast, öeldes, et seda võib teha vaid kaheks kuuks korraga. Kellel on õigus ja kas neid ei saa tõesti mingil moel kauemaks kui kaheks kuuks? Kuidas jääb siis reisivate inimestega? Kust nemad oma pillid kätte saavad?

Juba ette tänades, Jana

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,Tõsi, selline piirang on, kuid seda, mitu retsepti võib anda ühele haigele, piirab ainult soodustingimustel väljastamise määruse lisa (nõuab, et maksimaalselt 2-kuuline ravikuur oleks kirjutatud 1 retseptiplanketile).

2-kuuline ajaline piirang antibeebipillide puhul ei ole tõesti mõistlik ja seda on kavas pikendada (ka krooniliste haiguste ravimitele) 6 kuuni.

Täna ei hakka arsti harja küll keegi, kui ta kirjutab soodustuseta antibeebipillid pikemaks ajaks. Seda 2 kuud jälgib ainult haigekassa, kellele on see puhtrahaline probleem, teie puhul seda pole.Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Antibeebipillid ja ravimid.

Tere!

Küsin, kas Panangin ja viirpuutabletid mõjutavad Harmonet pillide toimet?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere

Ei mõjuta sellisel moel mis tingiks vastavasisulisi hoiatusi.

Kalle Kurvits

Loe edasi

Antibeebipillid!

Kas on kindel reegel ,et Pille tuleb võtma hakata kohe esimesest päevast kui menstruatsioon algab või võib teha seda ka kaks päeva hiljem ja alustada regulaarset kasutamis`t?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Sõna pill on küll äärmiselt laialivalguv mõiste.
Ravimeid kasutatakse kasutusjuhendi ja arti ettekirjutuste kohaselt.
Kui tahate hakata antibeebipillide kasutajaks, siis ...

Loe edasi

EL

Tere! Minul oleks selline küsimus, et kas ja kui palju lähevad kallimaks antibeebipillid (nt Logest) seoses Euroopa Liitu minemisega?
Ette tänades, L.

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Täna puudub vähimgi alus väita, et ühegi ravimi hind kallineb seoses EL-ga liitumisega.

Kalle Kurvits

Loe edasi

Menstruatsioon

Tere!
Sooviksin teada sellist asja: kas menstruatsiooni on vöimalik edasi lükata ka mingite muude vahenditega kui antibeebipillid?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Tegemist saab olla hormooniga (antibeebipillid) või organismi hormoontasakaalu mõjutava ravimiga. Mina sellealast nõu (internetis) ei anna, need on kõik retseptiravimid. Pöörduge naistearsti ...

Loe edasi

antibeebipillid+alkohol

Tere!

Ma tean küll, etalkohol ja ravimid ei sobi kokku. Soovin teada, et kas antibeebipillide kasutamisega tohib alkoholi tarbida. Ma ei ole täiskarsklane ja tablette tuleb ju võtta ju iga ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Ei hakka silmakirjatsema, võib küll, mõõdukalt mõistagi.Kalle Kurvits

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: