Vereringe kiirendajad 27.09.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Kas üleüldse on olemas vereringet, või jalgade verevarustust kiirendavaid, parandavaid ravimeid( peale hõlmikpuutablettide)? Kui noortele inimestele neid võib määrata? Olen 37 a. naine, ei suitseta, kuid eriti päeva esimesel poolel maadlen igavesti külmatundega ja jalgade külmetamisega, mis on nii ebameeldiv ja samuti piinlik, sest minu tuttavate hulgas selliseid inimesi pole. Muidugi üks süüdlane on niiskevõitu, hämarapoolne, jahe korter. Teine süüdlane veidi madal vererõhk, kuid siiski...Perearst ütles, et midagi pole teha, peate lihtsalt korterit vahetama(soojema ja päikesepaistelisema vastu). Palun Teie vastust?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Käsimüügis ravimeid tablettidena ei ole. Arst võib küll määrata ravimid, mis laiendavad perifeerselt veresooni kuid need alandaksid ka vererõhku.
Soovitaks aga paikseid vereringet parandavaid salve, äkiliseim spordikreem Capsicam, aga neid saate apteegis valida mitmeid.
Jalavannid vannisooladega, külma-kuumadush, massaaz, võimlemine ja soojad sokid on samuti häid tulemusi andnud.
Terviselehes on sellest ka veidi juttu, lugege linki:
http://www.terviseleht.ee/200210/10_n6u.php

Tugevat tervist
Kalle Kurvits