rasedus ja ravimtaimed 19.09.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

Kas oskate öelda, kas ja kuidas mõjutab loodet see, kui raseduse esimesel kuul on joodud ca 15 tassi teed, mis sisaldab teiste hulgas komponente nagu golteeria e. talihali (gaultheria procumbens), malva neglecta ja dictamus origames?

Ilmselt dictamus suurendab riski, et rasedus vöib katkeda: kui kaua pärast viimast tee tarvitamise korda sellest põhjustatud risk püsib?
Ette tänades,
Triin

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kahjuks ei maini te teesegu nime ja otstarvet. Taimedki ei ole eestimaised, talihali küll kasvatakse ilutaimena.
Esmalt tekib tahtmine küsida: mida teeksite selle teadmisega?
Raseduse katkemist pole toimunud ja seda teed te enam ei tarvita.
Juttu dictamuse ohust rasedusele leiab kirjanduses tõesti, toimest lootele ega ei ole ma andmeid leidnud. Kui rasedus kestab ja see on soovitud ja oht on kõrvaldatud (te ei tarvita enam riskantset teesegu), tundke sellest rõõmu ja ärge muretsege liigselt.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits